Miejsce, w którym ładujesz życiowe baterie

Mnóstwo obowiązków każdego dnia powoduje, że każdy z nas szuka miejsca na regenerację i odpoczynek. Jednym z takich przestrzeni może być altanka drewniana,  w której to możemy podnieść nasz poziom energii i się wyciszyć.

Miejsce obserwacji

Altanka drewniana zamontowana na przydomowym podwórku bądź nad jeziorem jest doskonałym punktem obserwacji i skupienia. Naszą naturalną potrzebą jest powrót do stanu pełnego wyciszenia. Obserwowanie natury czy bawiących się w ogrodzie dzieci, będąc w stanie pełnego wypoczynku, to sama przyjemność.

Jednym z takich altan ogrodowych jest konstrukcja Irga 2. Model przystosowany jest do samodzielnego montażu. Irga 2 jest wersją taniej altanki ogrodowej bez podłogi, a część dachowa pokryta jest papą bitumiczną. Wiata ogrodowa jest półotwarta, co pozwoli na niemalże całkowity kontakt ze świeżym powietrzem i otoczeniem, zabezpieczając nas zarazem od promieni słonecznych. Do środka można wstawić wygodne fotele czy leżaki i delektować się wypoczynkiem. Kilka kluczowych informacji:

-drewno świerkowe

-ściany grube na 19 mm

-dach gruby na 16 mm

-wymiary z dachem: 3500 x 3500 mm

-wymiary wewnętrzne: 2860 x 2860 mm

-powierzchnia użytkowa: 12,25 m2

Moje cztery ściany

Istnieją także większe modele, bardziej zakryte i przypominające małe domki. Pawilon drewniany w pełni zabudowany to idealne miejsce, żeby mieć swoje cztery kąty na poczytanie książki czy medytację.

Drewniany domek ogrodowy Orchidea to konstrukcja o większych niż klasyczna altanka drewniana rozmiarach. Całość dachu pokrywa papa asfaltowa, która skutecznie chroni domek przed deszczem czy innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Domek ogrodowy jest  w całości wykonany z drewna świerkowego. Charakteryzuje się dużym przeszkleniem, ponieważ zamontowanych jest aż 11 okien oraz przeszklone drzwi. Część okien jest oczywiście uchylanych, by zapewnić cyrkulację świeżego powietrza. Przeszklenie jest zaciemnione, by skutecznie niwelować natężenie promieni słonecznych. Grubość ścian to 18 mm.  Spore wymiary 320 cm x 320 cm pozwolą na wypoczynek nawet kilku osób w jednym czasie. Dla potrzeb własnych do wyboru są dwie wersje: z podłogą lub bez niej.

Wiele wersji

Nasze ogrody mają przeróżne rozmiary, a my mamy różne gusta. Dlatego potrzebny jest szeroki zakres wyboru, by dobrać odpowiednią altankę drewnianą, która będzie cieszyła nasze oczy oraz spełniała nasze oczekiwania. W ofercie są altany zaokrąglone w wersji z oknami np. model „Garden Queen” czy „Rosa Oval” lub całkowicie otwarte np. model „Athena” czy „Quatro Oval”. W ofercie znajdziesz również domki ogrodowe np. model „Lawenda” czy wspomniana wcześniej „Orchidea”. W niektórych wersjach są różne rodzaje dachu do wyboru:

-papa w czterech kolorach: brązowa, zielona, szara, czerwona

-dach trzcinowy

-dach miedziany

Część altan ogrodowych można również personalizować kolorem impregnatu do wyboru spośród kolorów: palisander, sosna, mahoń, teak. Dobierz produkt, który będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania. W końcu to miejsce wypoczynku i wewnętrznej radości.

Ogrody ją uwielbiają

Dla wielu ludzi pawilon drewniany to nie tylko miejsce odpoczynku, a w dużej mierze ozdoba przydomowej przestrzeni. Drewno świetnie wkomponowuje się w otoczenie zieleni i daje oczom niesamowitą frajdę. Niezależnie od tego, czy wybierzesz model okrągły, czy kwadratowy, wersję z oknami czy bez nich, altana ogrodowa doda gwiazdkę twojemu ogrodowi. W zależności od budżetu i wymagań znajdziecie Państwo modele tańsze np. wspomniana już „Irga 2” w postaci półotwartej wiaty bez podłogi, aż po droższe, przeszklone modele o dużych powierzchniach, jak np. „Rosa Oval”.

Warto również wspomnieć, że jest to miejsce doskonałe dla dzieci, które mogą grać tam w gry planszowe czy odrabiać lekcje w sezonie wiosenno-letnim. Świeże powietrze działa leczniczo na dotlenienie mózgu, co znacząco wpływa na jakość myślenia i samopoczucie dziecka, które w dobie telefonów komórkowych może mieć tendencję spadkową.