Często jedynym czynnikiem, który powstrzymuje dorosłych przed powrotem do dziecięcych zabaw na osiedlowych czy przydomowych placach, jest „nie wypada”. Słusznie zresztą. Możemy być dziećmi na wiele innych sposobów, a atrakcje typu zestaw zabawowy na placu zabaw zostawmy młodym. My natomiast możemy rozkoszować się czytając ulubioną książkę czy słuchając muzyki. Potrzebujemy jedynie poczucia spokoju w kwestii bezpieczeństwa naszych maluchów.

Nie może być nudy!

Ile razy słyszy się od dzieci zdania typu: „tato daj telefon”, „nie chcę tam iść, jest nudno”. Czasy się zmieniają, a wraz z nimi pewne trendy i potrzeby dzieci. Warto jednak powalczyć o szczerą chęć dziecka do zabawy na świeżym powietrzu, gdyż niesie to nieocenione profity, o czym za chwilkę. Na szczęście istnieją kreatywne zestawy zabawowe certyfikowane, które nadal dają dziecku równie wielką frajdę, co tablet czy telefon. Obserwacje dzieci prowokują rodzica do wspomnień z własnego dzieciństwa.

Nie ma nudy! Liczne przeszkody, elementy edukacyjne czy ścianki wspinaczkowe uatrakcyjnią zestawy zabawowe. Rozbudowane komplety np.. zestaw z wieżą zabawową, czy innymi dodatkami dadzą frajdę nawet największym marudom.

Wartość zabawy na świeżym powietrzu

Na temat wpływu zabawy, korzystając z urządzeń na placu zabaw w otoczeniu świeżego powietrza można by napisać książkę. Wyszczególniając kilka kluczowych zalet, są to:

– lepszy sen

– dodatkowa dawka witaminy D3

– kontakt z rówieśnikami (poprawa więzi rodzinnych w przyszłości)

– rozwój fizycznej siły

– zapobieganie krótkowzroczności

większa odporność na infekcję

I wiele innych…

Jakość, a nie jakoś!

Czuj się komfortowo

Obawy rodzica skierowane są m.in. w kierunku jakości sprzętów, na których dziecko bezgranicznie i beztrosko bawi się, nic dziwnego. Na dzisiejszym rynku można znaleźć zarówno te świetne jakościowo zestawy zabawowe certyfikowane, jak i marnej jakości, tanie zestawy zabawowe na plac zabaw złożone z tanich sklejek i plastików.

Dobrej jakości produkty powinny spełniać kilka z poniższych kryteriów:

– minimum kilkuletnia gwarancja producenta

– elementy odporne na warunki atmosferyczne np. polietylenowe płyty HDPE lub HPL

– elementy stalowe odporne na korozję

– zabezpieczenia śrub w formie kapsli / zaślepek

– wodoodporne elementy sklejki i drewna

– podesty zabezpieczone antypoślizgowo

– gładkie krawędzie

Decyzja nie będzie łatwa

Konsultując wielu zainteresowanych zdążyliśmy zauważyć, że ilość opcji dostępnych na rynku może przytłoczyć kupującego. W celu doboru odpowiedniego zestawu zalecamy kontakt z jednym z naszych specjalistów. Kombinacja urządzeń zabawowych jest w naszej ofercie tak przeogromna, że pierwszym odruchem kupującego jest złapanie się za głowę. Spokojnie, to w gruncie rzeczy zdecydowany atut sklepu art-bud.

Stwórz wymarzony zestaw

Oprócz różnorodności stelaży tj. różne kształty i wielkości domków, wysokości zestawów, liczba schodków czy drabinek, zestawy na plac zabaw różnią się również dodatkami. Stawiamy na personalizację sprzętów, dlatego zdecydowaliśmy się na tak szeroką gamę produktową. Wśród kombinacji urządzeń zabawowych znajdziesz takie dodatki, jak: karuzela na plac zabaw, różnego rodzaju zjeżdżalnie, tunele, ścianki wspinaczkowe, elementy do ćwiczenia równowagi (czworakowanie, skakanie, przechodzenie), elementy edukacyjne do rozwoju kreatywności i wyobraźni, podesty na linach, pomosty, poręcze do zjeżdżania, pająki linowe, huśtawki na plac zabaw.

Można się pogubić

Kiedy już wybierzesz optymalny zestaw wyposażenia placu zabaw wraz z pasującymi do niego dodatkami, przychodzi czas na warianty kolorystyczne, z których część również może być personalizowana. Przeważająca większość oferowanych produktów opiewa o warianty lekkich kolorów typu: błękitny, żółty, jasko-zielony, pomarańczowy, jasno-fioletowy, czerwony. Wieloletnie doświadczenie i badania pokazały nam, że w otoczeniu takich barw, dziecko czuje się najspokojniej i najchętniej wraca w celach zażycia kolejnej dawki radości i zdrowia.

Dysponujemy tylko sprzętem na plac zabaw klasy premium. Oznacza to, że otrzymują Państwo pełną gwarancję. Długość gwarancji zależna jest od zestawu. Klasa premium to również najwyższa jakość, która zapewnia trwałość zestawów nie tylko do okresu gwarancyjnego, ale również na długo po nim.

Certyfikowane urządzenia na plac zabaw mogą być zamontowane zarówno na przydomowym podwórku, jak i instytucjach typu przedszkole czy szkoła oraz w miejscach typu parki, czy osiedla. Miłym dodatkiem jest również darmowy montaż i dostawa.