Okres dziecięcy to okres kształtowania

W przeważającej większości cechy i zdolności nabyte w wieku dziecięcym determinują jakość naszego dorosłego życia. W okresie tym ważne jest zadbać o wiele życiowych warstw. Jedną z nich jest sport, który bezpośrednio wpływa nie tylko na zdrowie, ale i charakter człowieka. Siłownie zewnętrzne dla dzieci to świetny sposób na połączenie zdrowego ruchu na świeżym powietrzu z zabawą. Nie stanowi już dzisiaj wyzwania trening również dla niepełnosprawnych. Siłownie zewnętrzne integracyjne stają się  coraz popularniejsze.

Jest wiele urządzeń do siłowni dziecięcych, które dzieci traktują jako zdrową zabawę i przestrzeń do spędzenia czasu z rówieśnikami. Jednym z nich jest wahadło i pajacyk. Urządzenie to jest aktywne po obydwu stronach, co wpływa na urozmaicenie zabawy. Główne mięśnie, jakie pracują podczas ćwiczeń to skośne brzucha oraz mięśnie głębokie uda. Dodatkowo kształtuje się prawidłowa koordynacja ruchowa.  Producent przewidział wiek minimalny jako 5-letni. Maksymalna waga użytkowania to 120 kg, co daje pełne bezpieczeństwo użytkowania. Wychylenie maksymalne 55 stopni pozwala na atrakcję rodem z placu zabaw, a zarazem pełne bezpieczeństwo. Kilka ważnych parametrów sprzętu do ćwiczeń dla dzieci:

-urządzenie zgodne z normą PN-EN 16630:2015

-łożyska kulkowe bezobsługowe 2RS

-nierdzewne podkładki i śruby kwasoodporne

-dwukrotnie malowane proszkowo

-wymiary: 116 cm x 115 cm; wysokość 123 cm

Łatwe wejście w dorosłość

Urządzenia do siłowni dla dzieci pośrednio wpływają również na kształtowanie najważniejszych cech charakteru takich jak: systematyczność, dyscyplina czy wytrwałość. Wewnętrzna siła, którą dziecko zadomowi w swoim życiu, będzie wspierała go i pomagała przełamać wszelakie blokady prowadzące do osiągania celów i zdobywania życiowych szczytów. Świetnym przykładem są siłownie plenerowe szkolne. Dzieci, zamiast dotykać nosem telefonów, wychodzą się dotlenić i jednocześnie produktywnie gospodarować swój czas, co kształtuje kolejną wartościową cechę charakteru.

Pamięć mięśniowa

Dzieci nie mają tendencji do proszenia rodzica o karnet na siłownię. Logiczne jest, że potrzebują otwartych przestrzeni. Wiele czasu spędzają w szkołach i poszukują oderwania. Siłownie zewnętrzne dla dzieci są swojego rodzaju substytutem placów zabaw. Warto wiedzieć, że w okresie dziecięcym mocno kształtuj się pamięć mięśniowa. To w dużej mierze te lata będą świadczyły o sile mięśni i ich sprawności. Również osoby niepełnosprawne mogą korzystać z wybranych siłowni zewnętrznej integracyjnej. Warto więc zachęcać dziecko do regularnych treningów, sugerując im „zabawę na siłowniach plenerowych szkolnych”.

W ofercie można znaleźć trainery dziecięce plenerowe dopasowane do treningu wielu partii mięśni. Są również sprzęty, które są czymś w rodzaju atlasów do ćwiczeń. Przykładem takiego urządzenia do siłowni dziecięcych  jest KOMBO 4w1. Łączy w sobie: stepper, rower, pajacyk i wahadło. Jedynymi ograniczeniami, które sugeruje producent to maksymalna waga 120 kg oraz wzrost powyżej 140 cm. Urządzenie jest w pełni nierdzewne, dzięki czemu skrajnie ciężkie warunki atmosferyczne nie wpłynął na jego funkcjonowanie. Trainery dziecięce plenerowe,  które są swojego rodzaju kombajnami, pozwalają na ćwiczenie większości partii mięśni ciała. Wymiary tego zestawu to: 239 cm x 115 cm, a wysokość wynosi 133 cm. Wszystkie ćwiczenia wpłynął również na rozwój koordynacji ruchowej.

Prawidłowa postawa

Zdrowe dziecko to również brak wad postaw typu skolioza czy okrągłe plecy. Wzmacnianie mięśni brzucha, silne nogi i regularnie używane mięśnie pleców kształtują dobre nawyki związane z postawą. Sprzęt do ćwiczeń dla dzieci  to jeden ze sprytniejszych metod, które w sposób kierowany zabawą, wpływają bezpośrednio na zdrowy kręgosłup i prawidłową postawę dziecka w życiu dorosłym. W ofercie można znaleźć wiele urządzenia do siłowni dziecięcych:

wahadło i pajacyk

-jeździec

-kręciołek

-ławka i prostownik pleców

-biegacz

-koło

-rowerek

-stepper