Każdy rodzic doskonale wie, że zaraz po wyjściu z domu dziecko od razu wędruje na plac zabaw ze zjeżdżalnią. Zabawy tego typu są dla każdego malucha rozwojowe, szczególnie pod względem aktywności fizycznej, która jest bardzo ważnym elementem prawidłowego rozwoju psycho-fizycznego dziecka. Aktywny maluch za dnia, to lepszy sen w nocy, a to z kolei lepszy nastrój dnia kolejnego itd.

Zjeżdżanie na zjeżdżalni dla dzieci wiąże się z wieloma wypadkami. Niewiedza rodziców w kwestii bezpiecznej zabawy dziecka, każdego roku przynosi liczne wypadki. Warto zatem wspomnieć o dwóch przyczynach nieszczęśliwej zabawy.

Przestroga dla rodziców

Główną przyczyną większości wypadków podczas zabawy na zjeżdżalni jest usilne angażowanie się rodzica poprzez ślizg na plac zabaw razem ze swoim dzieckiem. Nie trudno o podwinięcie nóżki dziecka. W tym miejscu powstają liczne złamania. Kości dziecka są w procesie wzrostu i utwardzania, przez co są szczególnie narażone na kontuzje. Zachęcamy, by dziecko zjeżdżało samo, bez rodzica siedzącego z tyłu.

Druga z kolei przyczyna wszelakich wypadków jest następująca. Często powtarza się taki scenariusz: Dziecko wchodzi na  wieżę ze zjeżdżalnią, następnie wykonuje ślizg na plac zabaw  i zatrzymuje się na środku zjeżdżalni, tracąc prędkość. Rodzic, chcąc pomóc, popycha je w dół.  Na skutek podwinięcia nóżki, może dojść do urazu. Warto na to zwrócić szczególną uwagę i pozwolić maluchowi zjeżdżać samodzielnie, ewentualnie je asekurując.

Zastanów się dobrze przed zakupem

Zakup zjeżdżalni dla dzieci to niemały wydatek. Szczególnie jeśli myślimy o produkcie dobrej jakości, który zapewni pełną trwałość i całkowite bezpieczeństwo zabawy. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie „jaka jest najlepsza zjeżdżalnia?”. Warto natomiast rozważyć kilka kluczowych kwestii:

Dodatki do zjeżdżalni

Każde dziecko lubi urozmaicenia.  Klasyczne zjeżdżalnie mogą się dziecku znudzić stosunkowo szybko, dlatego warto pomyśleć o zestawach z dodatkami. Mogą to być ścianki wspinaczkowe, rury strażackie, drabinki z poręczami, czy dodatkowe, różnorodne elementy edukacyjne.

Certyfikat

Wszystkie zjeżdżalnie dopuszczone do użytku publicznego wymagają pewnych certyfikatów. Nasze produkty posiadają atesty PN-EN 1176. Bezpieczeństwo dzieci to dla nas priorytet, dlatego posiadamy odpowiednie deklaracje zgodności.

Użyte materiały

Wykonanie tego typu sprzętu powinno zawierać w sobie elementy ze stali nierdzewnej, ze względu na ciągłe wystawienie na niewiadomą w kontekście silnych deszczy czy porannej wilgoci. Wszelakie podesty powinny być antypoślizgowe, a konstrukcja i stelaże obowiązkowo wodoodporne i odporne na promieniowanie UV. Dodatkowo wykonanie musi zapewnić bezpieczeństwo zabawy (wszelkie osłony i kapsle na śrubach czy nakrętkach).

 

Przykładowa zjeżdżalnia

W ofercie posiadamy wiele rodzajów i konfiguracji zjeżdżalni z dodatkami lub bez. Poniżej znajduje się przykładowy produkt:

Zjeżdżalnia z elementami edukacyjnymi

Dzieci uwielbiają urozmaicenie podczas zabawy. Wieża ze zjeżdżalnią i elementami edukacyjnymi to prawdziwa oaza zabawy i radości dziecka, a tym samym spokoju rodzica. Mądrym powiedzeniem jest: „szczęśliwe dziecko to spokojny rodzic”.

Wyposażona jest w takie elementy dodatkowe, jak:

-panele manipulacyjne

-rurka do wypychania podczas zjeżdżania

-schodek w formie podestu

-balkonik

-panel z ladą

Elementy edukacyjne domku ze ślizgiem ćwiczą zdolności manipulacyjne i pobudzają wyobraźnię dziecka, a tym samym kształcą takie zdolności jak kreatywność, twórczość, umiejętność łączenia wielu faktów w jeden. Kombinacja zabawy i rozwoju w jednym to najlepsza forma prawidłowego wzrostu mentalnego i fizycznego dziecka.

Pod względem jakościowym spełnia wszelkie normy. Konstrukcja stalowa z nierdzewnego materiału zabezpieczy przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Wszelkie śruby i nakrętki pokryte są kapslami zabezpieczającymi przed ewentualnym skaleczeniem dziecka. Elementy antypoślizgowe w miejscach, gdzie maluch jest narażony na poślizgnięcie się to również element niezbędny dla jego bezpieczeństwa. Trwałość sprzętu kwalifikuje go jako wandaloodpornym.

Podaruj dziecku szczęście

Uśmiech wypisany szczerą radością każdego dziecka, zawiera w sobie zabawę na placu zabaw ze zjeżdżalnią.  Mimo czasów, które charakteryzują się cyfryzacją i coraz to większym zainteresowaniem dzieci grami komputerowymi czy aplikacjami telefonicznymi, wartość zabawy na świeżym powietrzu jest nieoceniona. Zachęcamy rodziców do korzystania z tego typu rozwiązań, szczególnie że dzieci cenią sobie zabawę na sprzętach typu domek ze ślizgiem.